Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

Artykuły

Informacja na temat przyjmowania wniosków

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie informuje, że od 19 sierpnia 2019 r

14 sierpnia 2019
Czytaj więcej o: Informacja na temat przyjmowania wniosków

Projekt socjalny ,,Senior zna, potrafi, reaguje''

Przejdź do - Projekt socjalny ,,Senior zna, potrafi, reaguje''

Pracownicy MOPS w Bełchatowie przygotowali projekt skierowany do 15 osób w wieku 60+ korzystających z pomocy tutejszego ośrodka. Projekt został przeprowadzony w dniach 03-04.04.2019 r. Nasze działania miały na celu nabycie umiejętności rozpoznawania zagrożeń przez seniorów, adekwatnego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia seniora, wsparcie w zakresie zdrowia somatycznego seniorów oraz radzenia sobie z trudnościami wynikającymi z dysfunkcji zdrowotnych.

8 sierpnia 2019
Czytaj więcej o: Projekt socjalny ,,Senior zna, potrafi, reaguje''

Przyjmowanie wniosków papierowych od 1 sierpnia 2019

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie informuje, iż wnioski na świadczenia rodzinne przyjmowane będą w formie papierowej od 1 sierpnia 2019

25 lipca 2019
Czytaj więcej o: Przyjmowanie wniosków papierowych od 1 sierpnia 2019

Bank Żywności

Od listopada 2018 do maja 2019 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie wraz ze Stowarzyszeniem MONAR – Schroniskiem dla Osób Bezdomnych MARKOT dystrybuował żywność dla najuboższych mieszkańców Bełchatowa. Z pomocy skorzystało 3117 osób skierowanych przez pracowników socjalnych MOPS i 105 mieszkańców Stowarzyszenia MONAR.

2 lipca 2019
Czytaj więcej o: Bank Żywności

Podziękowania za okazaną pomoc

W maju 2019r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Brygadami Remontowymi Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie rozpoczął kolejny projekt mający na celu poprawę funkcjonowania mieszkańców miasta. Celem projektu było posprzątanie oraz remont kuchni i posesji jednej z podopiecznych tutejszego Ośrodka. Kuchnia przed remontem wyglądała w ten sposób:

17 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Podziękowania za okazaną pomoc